Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Tylův dům - únor 2020

Pondělí 3. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Příliš osobní známost

Komedie, ČR/SK, 107 min, přístupný od 15 let, vstupné 130 Kč

Natálie je svobodná třicátnice. Je šťastná, má dobrou kariéru a dlouholetou nejlepší kamarádku Simonu, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona je čerstvě po rozvodu a snaží se vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem, pro kterého se stává múzou.

 

Středa 5. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Případ mrtvého nebožtíka

Komedie, ČR, 95 min, přístupný, vstupné 120 Kč

Je čas udělat si legraci z toho, jak se nám filmy a seriály krimižánru přemnožily. V záplavě kriminálních příběhů nastal ideální čas se všem těm hrdinům a klišé krimižánru pořádně vysmát… A tak nastupuje major Prubner! Pohledná, v kolektivu oblíbená vyděračka byla zavražděna. Arogantní náčelník kriminálky svěří případ majoru Prubnerovi, kterého nemá rád. Proto vyhlásí ultimatum – pokud nebude případ vyřešený do 168 hodin, Prubner bude degradován … Nečekané situace vytvářejí skvělé pozadí kriminálního příběhu inspirovaného známými detektivkami, které skvěle paroduje a utahuje si z nich.

 

Sobota 8. února 

Výroční schůze RS Vysočina

Pronájem

 

Neděle 9. února … Kino Tylův dům

Hodinářův učeň

Pohádka, ČR, 102 min, přístupný / pronájem Oblastní charita Polička

 

Pondělí 10. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Pod vodou

Sci-fi/horor, USA, 95 min, titulky, přístupný od 12 let, vstupné 120 Kč

Skupina vědců pracujících 11 kilometrů pod hladinou oceánu v podmořské laboratoři se snaží po ničivém zemětřesení dostat do bezpečí. Temnota neprozkoumaného mořského dna ale není to jediné, čeho se musí obávat… Něco tam na ně v hlubině číhá.

 

Úterý 11. února v 19.00 hodin 

Sopránový recitál

Tereza Hořejšová – soprán a Ahmad Hedar – klavír. Koncert v rámci KPH sezóny 2019/2020.

Vstupné: 110 Kč / 20 Kč student, žák

 

Středa 12. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Modelář

Psycho/thriller, ČR, přístupný od 12 let, vstupné 130 Kč

Hrdiny snímku jsou dva mladí muži, kteří provozují malou firmu: létají s dronem. Poté, co se jeden z nich zraní, vstoupí do hry jako náhrada spolužák z gymnázia. Nová spolupráce funguje na jedničku, jenže spolužák je poněkud divný a má originální představy o nápravě světa.

 

Pátek 14. února v 19.00 hodin 

Slovácko sa nesúdí a cimbálová muzika Lašár

Povídkový večer složený z vybraných (dnes už) klasických folklorních vyprávěnek slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky s doprovodem krojované cimbálové muziky Lašár.

Vstupné: 300 Kč přízemí / 280 Kč balkón, 220 Kč přízemí / 200 Kč balkón – sleva pro seniory 60+
 

Sobota 15. února od 14.00 do 18.00 h / stolová úprava

Setkání s dechovkou

K tanci i poslechu zahraje ve velkém sále poličská dechová hudba Poličanka.

Vstupné 70 Kč

 

Pondělí 17. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Malé ženy

Drama/romantika, USA, 135 min, titulky, přístupný, vstupné 110 Kč

Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním.

 

Úterý 18. února v 18.00 hodin 

Nejúspěšnější sportovec roku 2019 region Svitavsko

Cílem tohoto mimořádného projektu je ocenění sportovců a nejlepších sportovních výsledků dosažených regionu Svitavska za předchozí rok. Na slavnostním galavečeru s bohatým doprovodným programem si převezmou ocenění nejlepší zástupci svitavského regionu na sportovním poli, kteří v roce 2019 dosáhli výrazných úspěchů a výsledků na krajské, republikové či mezinárodní úrovni.

 

Středa 19. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Chlap na střídačku

Komedie/romantika, ČR, přístupný od 12 let, vstupné 130 Kč

Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku.

 

Sobota 22. února od 15.00 do 17.00 h / stolová úprava

Veselá show animáků

Dětský karneval pro děti MŠ a 1. Stupně ZŠ. Zábavným pořadem Vás bude provázet agentura Dětské akce. Populární ryba Nemo, Sněhurka a Minnie budou mít pro děti připravené zábavné tanečky, pohybová cvičení a soutěže. Program karnevalu zahrnuje postavičky z kreslených animovaných filmů, které dobře znáte. Děti v maskách klaunů jsou vítány.  

Vstupné: masky 20 Kč / ostatní 50 Kč

 

Pondělí 24. února v 19.00 h … Kino Tylův dům

Fantasy Island

Horor, USA, 109 min, titulky, přístupný od 15 let, vstupné 120 Kč

V novém filmu studia Blumhouse nazvaném Fantasy Island mění charismatický pan Roarke v luxusním, leč odlehlém tropickém rezortu tajné sny svých šťastných hostů ve skutečnost. Když se však fantazie stanou noční můrou, musí hosté záhadu ostrova vyřešit, aby si útěkem zachránili život.

 

Středa 26. února v 18.00 h … Kino Tylův dům

Ježek Sonic

Rodinná komedie, USA, dabing, přístupný, vstupné 130 Kč

Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem.

 

Čtvrtek 27. února v 16.30 h … malý sál

Zasedání Městského zastupitelstva

 

Sobota 29. února v 19.00 h

Starci na chmelu

Jevištní podoba legendárního a vůbec prvního československého filmového muzikálu v podání „mladých ochotníků“ Divadelního spolku Tyl Polička v režii Michala Moravce.

Vstupné: 100/50 Kč

 

Pondělí 2. března v 19.00 h … Kino Tylův dům

Sviňa

Thriller, SK/ČR, 98 min, slovensky, přístupný od 15 let, vstupné 120 Kč

Nezabiješ, nesmilníš, nepokradeš. Film Sviňa byl natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru spisovatele Arpáda Soltésze. Odehrává se ve světě vysoké politiky, mafie bílých límečků, organizovaného zločinu, obchodu s bílým masem a velkých financí.

 

Úterý 2. března v 19.00 h  

Dokud nás milenky nerozdělí

Brilantní situační komedie plná zvratů a záměn o tom, kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho dlouholetého manželství. Rosalie a Francis rekapitulují své dosavadní manželství a určitě by se shodli na tom, že jsou spolu šťastní, kdyby se právě neprovalilo, že Francis žije dvojí život.
Autor: Eric Assous, hrají: Veronika Freimanová, Vladimír Kratina, Jana Bernášková, Kateřina Lojdová, Luděk Nešleha.  Hra je zaražena do Divadelního abonentního cyklu jaro 2020

Ceny zbylých vstupenek: 360, 330, 300 Kč

 

Středa 3. března v 19.00 h … Kino Tylův dům

1917

Válečný/drama, USA/VB, 119 min, titulky, přístupný od 15 let, vstupné 130 Kč

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války.

Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků – mezi ohroženými je i Blakeův bratr.

Změna programu vyhrazena.
Více informací o jednotlivých akcích na www.tyluvdum.cz
 

Předprodej vstupenek

v Informačním centru Polička (tel. 461 724 326)

a hodinu před začátkem akce v pokladně Tylova domu.

Rezervace vstupenek je možná i přes internetové stránky Tylova domu

www.tyluvdum.cz

Vložil Šauerová Naděžda (1/17/2020), přečteno 156x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Tylův dům | Tylův dům - únor 2020