Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 1/20/2020 5:04:48 PM - odpovězeno 1/22/2020 2:23:32 PM - detail
Dobrý den, pokládám dotaz znovu, protože nebyl zodpovězen a to jsem vám psala 11.1. 
Takže se ptám, zda je voda v pořádku? Protože je dost často žlutá až hnědá a smrdí, což se opravdu pít nedá. A proč za takovou vodu máme platit? 
A ještě jeden dotaz, jaká byla příčina špatné vody minulý rok? 
Děkuji a doufám, že se už dočkám odpovědi.
Otázka z 1/16/2020 10:52:00 AM - odpovězeno 1/17/2020 11:57:00 AM - detail
Ještě jednou dobrý den, pane starosto, rád bych se vás zeptal, uvědomujete si, že jste mi na můj minulý příspěvek neodpověděl ani na jedno otázku, kterou jsem vám položil? Vy jste pouze popsal stávající situaci a jako bonus jste se mi pochlubil, že jste zakoupili elektrickou multikáru. Možná jste se v mém textu ztrácel, proto tedy znovu a heslovitě:
1) Nebylo by na zvážení solení v Poličce omezit? - viz důvody v mém předešlém příspěvku.
2) Vadí někomu (potažmo komu by mělo vadit), že společnost TES prokazatelně solí komunikace v rozporu se schváleným plánem zimní údržby?
3) Například v Borové jste solení zakázali, protože posypová sůl poškozuje půdní fond. Proč se tedy bráníte omezit solení i v Poličce?
4) Bylo by možné, v případě zájmu občanů, kolem jejich nemovitostí používat drť a písek místo posypové soli?
5) Vadí nebo nevadí vám karcinogenita glyfosátu, který se splachuje mimo jiné do půdy a dále se dostává do vodních zdrojů, ze kterých potom pijeme vodu?
Předem děkuji za vaše odpovědi.
Otázka z 1/14/2020 3:25:55 PM - odpovězeno 1/16/2020 10:39:20 AM - detail
Dobrý den pane starosto,
po delší době jsem měla cestu z Poličky směrem na Jedlovou. Ve chvíli, kdy jsem projížděla kolem "Bezručovky" jsem se nestačila divit. Nejsem zrovna příznivcem těchto lokalit, ale i tak si myslím, že by mohly splňovat  jistý estetický vzhled. 
Dvě " bytovky",, které vyrostly uprostřed zástavby rodinných domů jsou, (promiňte mi ten výraz) jako pěst na oko. Vůbec do celkové zástavby nazapadají. Domnívám se, že i nepřijatelně stíní na terasy a zahrady okolních domů. 
Zajímalo by mě, zda někdo kontroluje a schvaluje, co se v takové zástavbě smí nebo nesmí postavit.
Děkuji za odpověď.
Andrea Š.
Otázka z 1/13/2020 3:55:49 PM - odpovězeno 1/15/2020 1:43:00 PM - detail
Dobrý den, pane starosto, z vašich veřejných příspěvků usuzuji, že vám není jedno jak hospodaříme s krajinou, kterou nám naši předci předali a kterou zase my předáme našim dětem. Proto se vás ptám, zda by nebylo na zvážení silně omezit používání posypové soli na území města, které obstarává společnost TES. Tuto neutěšenou situaci sleduji již několik let, respektive zim a scénář je následující. Málokdy je aplikován na posyp POUZE inertní materiál (písek, štěrk) BEZ přidané soli. Ve valné většině případů je aplikován inertní materiál, do kterého je přimíchávána sůl. A touto směsí se sypou komunikace celou zimu. Na můj dotaz mi toto potvrdil i zaměstnanec společnosti TES, který mi dokonce sdělil, že ani nemá možnost na posypový vůz nabrat samotný inertní materiál, protože např. písek již mají pouze na jedné kupě smíchaný se solí. Zvyšuje to prý účinnost posypu. Podle mého názoru je toto v rozporu s dokumentem, kterým se řídí zimní údržba (Plán zimní údržby) a který schvaluje každoročně Město Polička, protože tam se mimo jiné píše, že posypová sůl se může použít pouze při kalamitě - při souvislé vrstvě ledu. Takové situace nastávají třeba dvakrát do roka. Mě osobně toto velmi vadí, protože na chodnících neustále čvachtáte v rozsolené břečce, která ničí boty (zanechává bílé neodstranitelné skvrny), je velmi nebezpečné pro psi a jiná zvířata, kterým rozežírá tlapky, korodují od ní jízdní kola, automobily a jiné kovové věci, solný roztok se natahuje do zdí okolních nemovitostí, kterým rozhodně neprospívá, zvlášť ne historickým objektům z pískovce, na botách si tuto agresivní směs nosíme domů apod. Ale v neposlední řadě se tato sůl splachuje do půdy, které vysloveně škodí. Dostal se mi v této souvislosti do ruky dokument z minulého roku, kde se váš úřad vyjadřoval např. k solení silnic v Borové. V tomto dokumentu sami píšete, že solení prokazatelně způsobuje poškozování dřevin, mění negativně PH půdy, zabraňuje vsakování srážkové vody do půdy, atd. Proč tedy v jiných obcích toto umíte ohlídat a v Poličce se v této věci nic neposunulo k lepšímu? Vzhledem k tomu, že podobně negativní názor na solení komunikací v Poličce nemám jenom já ale i někteří další spoluobčané, bylo by třeba možné, aby chodníky podél předzahrádek a zelených ploch u rodinných domů byly ošetřovány bez soli? Vždyť to bez soli funguje v řadě dalších podobně klimaticky exponovaných měst.
Stejnou otázku bych vám rád položil ohledně používání herbicidních postřiků na bázi prokazatelně karcinogenního glyfosátu na chodnících v letním období - tam by již stálo opravdu za to, vytvořit třeba webový  formulář na www stránkách města, kde by občan mohl zadat svoji nemovitost, u které si nepřeje tuto formu likvidace plevele používat. Myslím tím například již zmíněné chodníky podél předzahrádek a zelených ploch u rodinných domů.
Předem vám děkuji za vaši reakci.
Otázka z 1/6/2020 6:41:11 PM - odpovězeno 1/8/2020 1:46:12 PM - detail
Dobrý den pane Starosto,
každé ráno jezdím autem do práce směrem na Korouhev.
Nedávno jsem si přečetl, že se má tato silnice rekonstruovat a mám proto na Vás otázku. Bude při rekonstrukci této komunikace vyřešena aut. zastávka u spodní brány v Bořinách? Každé ráno když "bořiňáci" vystoupí z autobusu zažívám strach, že tam někoho přejedu (a asi nejen já) a to i z důvodu že přecházení této silnice za zatáčkou se v tom to místě i přes sníženou rychlost se očas rovná ruské ruletě. Při zastavení a umožění přejití čekajícím lidem zase riskujete, že to do Vás někdo napalí. Proto se ptám. Bude vybudována normální zastávka nebo budou autobusy dál zastavovat v křižovatce se silnici na Jelínek? Bude zde vyřešeno nějak přecházení ??? Mockrát děkuji za odpověď
Otázka z 1/4/2020 5:06:59 PM - odpovězeno 1/6/2020 9:46:39 AM - detail
Dobrý den. Pane starosto, Chválím, že byla postavena nová lávka v parku. Ale, prosím Vás, já, i mnoho dalších občanu ZTP, nemohu přejít, protože kopec před lávkou a za ní moje nohy nezvládnou. Nevím, jak vozíčkáři. Viděla jsem tam jet paní s kočárkem a měla co dělat, aby děťátko vyvezla. Bude, prosím Vás, nějak nástup na lávku upraven? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Otázka z 1/1/2020 11:41:45 AM - odpovězeno 1/3/2020 8:08:59 AM - detail
Dobrý den, na ulici Švermova byl v nedávné době vybudován zvýšený přechod pro chodce. Chci se zeptat, jestli by bylo možné provést drobnou úpravu tohoto přechodu? Kontkrétně se jedná o nájezd na tento zvýšený přechod pro chodce, kdy je z obou stran vybudován obrubník, který v momentě, kdy jej přejíždíte působí jako když přejíždítě po nerovnostech ve vyfrézované silnici a vždy je cítit náraz do nápravy automobilu a to i když na přechod najíždíte tzv. krokem. Přechod jako takový je podle mého názoru v této lokalitě v pořádku, ale nemyslím si, že musí být proveden tak, že před jeho přejetím budu muset vždy zastavit, aby nedocházelo k poškození vozidla. Různých zbytečných ostrůvků a dalších prvků, které nám řidičům zpestřují jízdu máme na silnici mnoho, nevytvářejmě tedy zbytečně další. Za odpověď děkuji.
Otázka z 12/30/2019 2:13:07 PM - odpovězeno 1/2/2020 1:22:00 PM - detail
Vážený pane starosto,
Úvodem bych vám ráda popřála v novém roce 2020 vše dobre . Konkrétnější nebudu, protože každý nejlépe ví po čem touží, čemu věří a jak a za čím chce v životě jít dál .
Přesto bych si dovolila malý dotaz.  V nové aplikaci mesta Poličky je novy i údaj o teplotě vzduchu. Všimla jsem si vsak, že se teplota na webu lisi jak od toho, co ukazují místní teploměry i od údajů na internetu mimo aplikaci  Teplota bývá vyšší často o 5 i více °C. Není možné, že je měřidlo vystaveno slunečním paprskům ? A že tedy neukazuje teplotu vzduchu, nýbrž teplotu materiálu z nějž je teploměr vyroben? Často si lidé tento fenomen  totiž neuvědomují. Je ovšem možné i to, že na  náměstí se teplota drzi vyšší jelikož je obklopeno  domy, ale stejně Nebo není teploměr  na fasádě nekde poblíž místa, které je  nějakým způsobem teplejší, třeba blízkost topných těles, u oken jimiž se vetra, prostě cokoli 
Omlouvám se, je to spíš  nevýznamná titernost, nicméně proč se nezeptat? :)
Srdecne zdravím a preji pekne dny 

​​​
Otázka z 11/22/2019 9:56:15 AM - odpovězeno 12/19/2019 9:10:40 AM - detail
Dobrý den pane starosto,
     Asi to také slyšíte, ze se poslední dobou ozývají o dost silnější výbuchy z Bořin. Chtěli bychom se pro jistotu zeptat, zda je vše v poradku...? Co se týče lidi, tak okna ještě máme ))), ale co život v přírodě ? Děkujeme
Otázka z 12/7/2019 9:26:49 PM - odpovězeno 12/11/2019 2:21:53 PM - detail
Vážený pane starosto,
 připomínka nebyla cílena přímo na Vás,  byla adresována  všem zainteresovaným, kteří o kácení rozhodují.
Nevím, zda šlo o záměrné nepochopení mého vstupu do diskuze, domnívám se, že ano. Na zásadní skutečnost odpovězeno nebylo. Rozhodně nejsem pro potlačování vánočních tradic,naopak, vznášela jsem však dotaz, proč je nutné (vylidněné maloměsto po 16.h.atd.), aby to tzv. "odnesl " vždy nádherný letitý strom.
Nelze opravdu nahradit stromem umělým? Důvody jsem uváděla. To, že se vysázel v Bezručově porost, je namístě, stav. plán by se měl dodržet. Nabízí se otázka, kdy tyto proutky přinesou očekávaný přínos. V odpovědi jsem nezaznamenala vysvětlení, proč tolik stromů už v Poličce zmizelo, ve většině případů naprosto zbytečně. Nebude to další generaci chybět? Ukazujeme dobrý příklad dětem? Co chce město dělat pro zlepšení živ. prostředí? Budovat parkoviště na úkor zeleně, byť je to trávník, který vodu zachycuje?(valy). Stále se diskutuje, ale nikdy na zastupitelstvu  vize, plány, rozšiřování, ale především problematika chránění zeleně (byť jí zbylo málo), není otevřena. Nezájem. Tu a tam se zmíníme  v místním plátku opět v horkých letních dnech, jak nesmírně důležité jsou pro přežití lesy, ale s nástupem listopadu opět vezmeme pily. Vždyť se nás to přece netýká....
Stanislava Burdychová

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.