Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 3/18/2020 12:35:06 PM - odpovězeno 3/18/2020 12:55:06 PM - detail
Od půlnoci bude platit zákaz vycházení bez roušky. V celé Poličce ale roušky nejsou. Jak má tedy občan postupovat?
Otázka z 3/6/2020 2:44:56 PM - odpovězeno 3/13/2020 11:06:28 AM - detail
Dobrý den,

děkuji za odpověď na můj předešlý dotaz.

Pro bezpečný výjezd z parkoviště u budovy úřadu na Naádražní by jistě nemusel být zákaz 33 metrů od vjezd/výjezdu, měřeno podla mapy.cz, tolerujte prosím drobnou odchylku. Navíc konec zákazu je cca 6m za vjezdem/výjezdem ve směru do ulice Eimova. Na jedné straně je 33 metrů a na druhé 6 metrů? Rád bych věděl kdo rozhodl o umístění této značky a proč.

Ad tolerance. Zákon opravdu požaduje následující:"Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruhširoký nejméně 3 m pro oba směry jízdy".
Prostým selským rozumem je člověku jasné, že je nemožné tento paragraf dodržet nejen v Poličce, ale i v drtivé většině měst a to na většině území.
Proč jako poslanec nezkusíte navrhnout změnu tohoto zákona, konkrétně tohoto paragrafu? Existuje tu paragraf, jehož obsah je naprosto nesmyslný a nikdo ho nedodržuje, protože reálně ani dodržet nejde. Pokuby by začal být vymáhán, tak nebude téměř kde zaparkovat. Nejen v Nádražní, ale také v obousměrné části ulice Eimova ani v ulicích starší zástavby jako je lokalita "Zahrady", "Berlín", nebo užstevní atd. Poradil byste prosím obyvatelům těchto ulice kde legálně zaparkovat? V tuto chvíli stáním na ulici velice často porušují zákon a pokud by někdo takový přestupek ohlásil, tak by ho úřad musel začít řešit. Teď si představte, že takových oznámení by mohl úřad obdržet každý den desítky. Stačí aktivní občan. Tak kolosální nesmysl je tento paragraf.

Parkování na náměsti v centru je složité a přeji ať se povede nalézt řešení dobré pro všechny strany.

Báča
 
Otázka z 3/4/2020 12:26:30 PM - odpovězeno 3/6/2020 8:15:25 AM - detail
Dobrý den,

mám dva dotazy.

1. Proč je před budouvou MÚ Polička Nádražní 304 zákaz zastavení? Ve zbytku ulice Nádražní je v tomto směru stání povoleno, jen před budouvou úřadu ne. Chtěl bych znát důvod. Parkovacích míst je už tak málo.

2. Podívejte se prosím na dvě fotografie na tomto odkazu:
https://imgur.com/a/ViEsLT1
Chtěl bych vysvětlit, zda je toto parkování možné? A pokud není, tak proč není městskou policií řešeno?
Jedná se o každodenní situaci, například bílá Škoda Karoq s označením TAXI (na foto výjimečně neni) takhle tráví každý den desítky minut. Nebo zapnuté varovné blinkry umožňují stát kdekoliv, jakkoliv, na libovolně dlouhou dobu? 

Děkuji
Báča
Otázka z 2/28/2020 10:37:32 PM - odpovězeno 3/2/2020 10:47:47 AM - detail
Dobrý den pane starosto, 

chtěla bych upozornit na přechod pro chodce na  ulici Starohradská, který je umístěn mezi Benzinou a hasiči. Z mého pohledu rodiče, kdy denně tento přechod přechází velké množství dětí, které jdou na ZŠ Na lukách, není dostatečně zabezpečen. Děti jsou přece nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Uvítala bych moderní bezpečnostní prvky a úpravy pro zvýšení bezpečnosti přecházení (osvětlení, ostrůvek). Prosím o Váš názor. Děkuji.
Otázka z 2/23/2020 12:14:10 AM - odpovězeno 3/2/2020 10:42:03 AM - detail
Vazeny pane starosto.
rada bych se vas zeptala, jestli ma mesto nejake dalsi umysly s novymi "umeleckymi" lavickami v parku. Trebaze jsem z oboru, zrovna estetickou stranku ponecham stranou; tu ma pravo nahlizet kazdy svobodne podle sveho vkusu a zalozeni, Je vsak smutne, kdyz pri tvorbe uzitkoveho dila, autor zustane u pouhe estetiky, a nezohledni ani ucel objektu, a dokonce se nezamysli nad vlastnostmi materialu, z nejz objekt tvori. 
Jednoduse receno mezi zakladni vlastnosti dreva patri to, ze tzv."pracuje". Vyraznym zmenam v jeho strukture napomaha jednak kratka doba zrani, predevsim pak vyrazne zmeny teploty. Povrch se da jiste osetrit nejruznejsimi izolacnimi prostredky, proto take drevo po urcity cas snese i vlkost a dest. Neni vsak nahodou, ze drevene objekty vystavene venkovnimu prostredi mivaji urcite limity co do objemu hmoty.  Kdyz zustaneme jenom u lavicek, zdaleka neni treba zustavat u klasickych prken, ktera jsou sice nejlepsi pojistkou vuci hniti nebo proti prudkym vykyvum teplot a humidity vzduchu.  Lidska mysl vabi cloveka k novym experimentum, technologie mohou napomahat ovladat prirozene vlastnosti materialu aby umoznily nove designerske pristupy. Potud je vse bezne, a potud jsou i bezne kvadrove lavicky pana Bidla v policskem parku. Vskutku nejde o nic zvlast originalniho, snad az na detail. I lavicka kvadroveho tvaru s uzitim dreva ma sve limity, kterych si jsou moderni designeri vedomi. Zda se vsak, ze je opomnel pan Bidlo. Timto limitem je totiz objem jednolite masy dreva, jenz se pouzije. 
Podobne hanolovite drevene lavicky, se ve svete  stale jeste obcas vyskytuji, trebaze jsou  uz davno vytlacovany  trendy daleko modernejsimi , vracejicimi se spise k historizujicim prvkum. Pokud vsak jsou jeste k videni, jejich hmotu vkusne a dekorativne narusuji  treba dutiny nebo prohlubne ruznych velikosti a tvaru,  anebo je doplnuji dekorativni kovove prvky do nich vsazene ci je lemujici, zkratka  naruseni masy a odlehceni hmoty  je jejich samozrejmou soucasti a to nikoli samoucelne. Pocitaji proste s vlivy prostredi na material, ke vsemu tak citlive reagujici. Ani sebelepsi impregnace nema totiz moci nad takovym masivem dreva. Nejenze destova voda, snih, dlouhodoba vyrazna vlhkost vzduchu teleso postupne a do velke hloubky nasyti vodou, ale diky tak koplexnimu promaceni se jeste daleko pomakeji z nej odparuje. V pripade extremnich vykyvu teplot, na nez nas posledni desetileti rychle postupujici klimaticka zmena uvyka, pak muze dojit k prudkemu vysuseni svrchnich casti kvadru, zatimco v jeho hloubce se stale jeste drzi zbytky vlhkosti. To cele zakratko vepise do materialu nevratne zmeny. Drevo zahy popraska, spary se ve dreve rozestupuji, a tim skokove naroste tempo konecneho rozpadu. 
To je stranka popisne teoreticka, v parku pak je mozne dusledky procesu videt primo. 
Je mi to opravdu lito, a to nejen kvuli tomu, ze vetsina lavicek se stala nefunkcnich, kdo by si sedal na trisky? Typicky nejzachovalejsi zustaly krychle , a to prave jen diky tomu ze objem masivu je mensi, tudiz odparovani rychlejsi, a proces zkazy tim padem pomalejsi. 
Lito mi to je i vuci mestu a vam jako jeho jeho nejvyssimu  predstsviteli a zastupci. Chapu, ze je dnes tezke najit profesionalno a poctivou firmu, nebo schopneho a do dusledku mysliciho architekta, projektanta, remeslnika ci designera A presto, ze si navzdory vsemu nemyslim, ze by slo slo o umysl mesto Policku poskodit, at uz neprofesionalne odvedenou praci ale i  financne, jiste nejsme sami kdo bezradne okolo lavicek mlcky a se smutkem jako obcane orochazime. Dovedu si predstsvit i vase deziluze a staristi, co ted s tim. Na Policce vam vzdy evidentne zakezelo, nutne vam to neni jedno s nami. 


Rada bych se tedy zeptala, zda mate v planu nejake reseni. Nebylo by mozne zakazku u firmy BIDLO reklamovat? Nebo autora pokutovat? Co na to pamatkari? Z penez za odskodneni by se treba dala casem poridit zakatka s nekym osvedcenejsim. 

Zatim vidim vyuziti lavicek jedine. Napada me, jestli by se  treba nedaly zatim vyuzit   pri vyuce fyziky zakum ZS jako nazorna  pomucka pri vykladu o  zakladnich fyzikalnich jevech, vaastnostech materialu v prirozenem prostredi, ;) 

Srdecne vas zdravim  pane starosto a preji hodne zdaru. 
 Miriam Kubickova 
Otázka z 2/14/2020 1:23:40 PM - odpovězeno 2/21/2020 9:48:22 AM - detail
Vážený pane starosto, 

děkuji Vám za obsáhlou odpověď a těší mě, že také vnímáte potřebu řešení na zmíněné křižovatce. Z Vašich tří řešení osobně preferuji to poslední, protože mi přijde nejsnadnější a není zde riziko nedání přednosti řidiči, kteří by případnou změnu přednosti nezaregistrovali a křižovatkou by projeli bez snížení rychlosti. Obávám se, že těchto řidičů by bylo ještě více než těch, kteří dnes přehlédnou značení na ulici Wolkerova. Je mi jasné, že i současné značení by mělo podobným situacím předcházet, ale bohužel se tak něděje. Chce se mi věřit, že ve většině případů jde o prosté přehlédnutí a ne úmyslnou hru na ruskou ruletu.  
Vzhledem k tomu, že v dané lokalitě přímo nebydlím, ale pouze jí projíždím, tak bych volbu finálního řešení ponechal na příslušných odbornících, kteří jsou seznámeni s celkovou situací. Co třeba zkusit nejdříve zvýraznit přednost v jízdě dle současné úpravy a až poté, co by nedošlo ke zlepšení situace, uvažovat o změně přednosti? 

Přeji Vám šťastnou ruku při volbě vhodného řešení. 

S pozdravem  
Jarda Jiránek
Otázka z 2/18/2020 12:31:44 AM - odpovězeno 2/18/2020 11:25:39 AM - detail
Dobrý den, omlouvám se, ale CYKLOSKI klub Polička na tento dotaz nereaguje.
Děkuji za vyřízení, Jiří Osoba
Otázka z 2/16/2020 6:10:28 PM - odpovězeno 2/18/2020 9:11:58 AM - detail
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné provést úpravu svislého dopravního značení na ulici Švermova, které zde bylo nedávno nainstalováno. Jedná se o dopravní značky upozornující na výskyt dětí a na zpomalovací práh. Toto dopravní značení bylo nainstalováno na sloup veřejného osvětlení a to poměrně neštastně. Je umístěno zhruba ve výšce ramen dospělého člověka. Tím, že je toto značení umístěno takto nízko, přímo si to řiká o to, aby se o to někdo zranil při chůzi po chodníku například za snížené viditelnost. Dále pak hrozí, že snadno dojde ke kontaktu s vozidlem například při vycouvávání z parkovacího místa na ulici Švermova. Za nápravu tohoto problému děkuji.
Otázka z 2/13/2020 6:18:33 PM - odpovězeno 2/14/2020 10:01:01 AM - detail
Vážený pane starosto,

už několik let kolují informace o stavbě prodejny Lidl v Poličce. Minulý rok se objevila zpráva, že společnost Lidl uvažuje o stavbě své prodejny v Poličce, nebo v Litomyšli. Nakonec se společnost rozhodla pro Litomyšl. Ve Svitavskem deníku se tento týden ale objevila informace podepsána vaším jménem, že se připravuje stavba Lidlu i v Poličce. Co přimělo společnost postavit zde prodejnu? Silný Lobbing města? Může již teď říci lokalitu výstavby, protože pozemky zatím společnost nemá a lokalita "louka Poličkou a Pomezím" by byla dopravně komplikovaná.
Otázka z 2/5/2020 10:08:17 AM - odpovězeno 2/6/2020 11:18:38 AM - detail
Dobrý den pane starosto, 
rád bych se zeptal, zda město uvažuje o zlepšení bezpečnosti na křižovatce ulic Mánesova a Wolkerova, kde jsem nejen já častým svědkem situace, kdy vozidla jedoucí po Wolkerově ulici nedají přednost vozidlům jedoucím po ulici Mánesova. Vzhledem k tomu, že tato vozidla často ani nesníží rychlost, se lze domnívat, že značení přednosti není dostatečně výrazné a přímý úsek svádí k nepozornosti. Nedávno se na dané křižovatce dokonce díky nedání přednosti stala nehoda s následkem totální škody na vozidle Audi A6 (řešeno PČR). Nechybělo moc a vše mohlo skončit tragicky - stačilo, aby byl v dráze smeteného vozu chodec. 
Myslím, že instalace stopky, zvýraznění značek přednosti reflexním okrajem, namalování čáry, kde má být dána přednost (viz. třeba křižovatka u ČSAD), nejsou nikterak nákladná řešení. Asi nejhorším řešením by byla změna přednosti na této křižovatce, která by pouze změnila role hříšníků a postižených. Lze se domnívat, že by hříšníků, kteří jsou "odjakživa" zvyklí mít na Mánesově ulici přednost by bylo výrazně více, než v dnešní situaci, kdy zde nedávají přednost pouze ignoranti a nepozorní řidiči.  
Předem Vám děkuji za odpověď.  
Jarda Jiránek

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.