Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 9/25/2019 12:52:27 PM - odpovězeno 9/30/2019 9:06:35 AM - detail
Dobrý den, pane starosto. Jak je možné, že člověk sotva zaparkuje na městě auto, tak ma hned za stěračem lísteček od MP, i přes zakoupený parkovací lístek a situace v parku se i přes vydanou vyhlášku (kvůli místním individuím) stále nezměnila? Neměla by MP řešit i jiné záležitosti, kromě bleskových pokut za parkování? V parku totiž MP vůbec k vidění není. Přijde mi to jako diskriminace slušných občanů města. Děkuji za odpověď, Socha
Otázka z 9/20/2019 7:07:58 PM - odpovězeno 9/23/2019 3:14:37 PM - detail
Dobrý den,
jmenuji se Tomáš Beneš (14 let) a jezdím spolu s mými kamarády na skateparku v Poličce. Tímto bych Vás chtěl poprosit o to jestli by se někdo přišel podívat na nás skatepark. Jsou zde vytahané a vyčnívající šrouby. Velká rampa má dokonce prasklá prkna. Rampy jsou zpuchřéle a velmi nebezpečné. Nápad oslovit Vás už mělo dost mých kamarádů. Prosíme o pomoc dříve než se někomu něco stane. Předem děkuji a přeji krásný den.

Tomáš Beneš
Otázka z 9/18/2019 1:39:00 PM - odpovězeno 9/20/2019 10:52:30 AM - detail
Dobrý den,

ráda bych se zeptala na otázku týkající se údajné výstavby marketu Lidl? Pokročilo jednání někam? Bude vůbec vystavěn?

Děkuji.
Otázka z 9/18/2019 9:03:34 PM - odpovězeno 9/20/2019 10:37:22 AM - detail
Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli už je znám nějaký přesnější termín rekonstrukce chodníků v ulici Haškova. Moc děkuji za odpověď. Petr škorpík
Otázka z 8/30/2019 6:09:48 PM - odpovězeno 9/11/2019 3:17:17 PM - detail
Dobry den,chtel bych vedet proc se takto nazyva cast Policky(Horni predmesti)?Neco sem se dozvedel od babicky,ze udajne tam bydleli vojaci mohli byste mi to upresnit.Moc dekuji tesim se na odpoved. Lukas Grepl
Otázka z 9/5/2019 10:46:05 AM - odpovězeno 9/5/2019 12:32:21 PM - detail
Dobrý den,

chtěla bych zde sdělit svůj postřeh z nového dopravního omezení v lokalitě u ZŠ Na Lukách. Jelikož nejsem obyvatelkou dané lokality a tedy nebudu účastníkem vyhodnovování dočasného řešení, dovolila jsem si zareagovat tímto způsobem.

Vzhledem k tomu, že naše děti navštěvují ZŠ Na Lukách, ale bydlíme ve větší vzdálenosti od školy, děti každý den, stejně jako desítky jiných rodičů vozíme do školy autem. Abychom se vyhnuli většímu provozu, jezdíme kolem nádraží ulicí Smetanova a P. Jilemnického. Hned po odbočení do ulice Svépomoc již stačí zaparkovat vedle kotelny TES popř. zaparkovat na malém parkovišti u Tělocvičny ZŠ Na Lukách (vše se tedy odehrává pouze v úseku ulice Svépomoc do křižovatky s ulicemi Havlíčkova a Švermova). Stejnou cestou danou lokalitu opouštím a lokalitu dopravně zatěžuji jen minimálně, neohrožuji děti mířící do školy atd.

Jako výsledek tohoto dopravního řešení jsem místo odbočení z ulice P. JIlemnického a po cca 50 metrech zastavení auta a vyložení dětí do školy musela v době docházky dětí do školy celou ZŠ objet, projet v koloně aut dalších mnoha rodičů zavážejících děti do školy ulicemi Dukelská a Švermova s výsledkem parkování téměř ve stejném místě v ulici Svépomoc, jakoby kdyby nebylo nuto projíždět celou lokalitou. Cestou jsem potkávala mnoho dětí mířících do školy pěšky, popř. vystupujících z cestou zaparkovaných aut a daná situaci mi připadala pro tyto děti velmi nebezpečná.
Dalším možným řešením je projet ke škole od centra města ulicí Svépomoc, tímto ale budeme opět přispívat k dopravnímu zatížení ulice Svépomoc v exponované části s rodinnými domy.

Rozumím tomu, že situace v části ulice Svépomoc, kde jsou po obou stranách rodinné domy a před každým domem z obou stran ulice jsou zaparkovaná auta, není pro obousměrný provoz udržitelná. V případě části ulice od křižovatky s P.Jilemnického po křižovatku s ulicemi Havlíčkova a Švermova jsem tento problém nikdy nezaznamenala.

Marcela Ohlídalová
Otázka z 9/3/2019 11:01:08 PM - odpovězeno 9/5/2019 12:10:53 PM - detail
Dobrý den pane Martinů,
Chtěl jsem se zeptat, jestli bude celá ulice Svépomoc jednosměrná či to je jen nějaký pokus o změnu na zkoušku.. Chápu, že cesta od Ponasu k odbočce ke škole je věčně ucpaná z obou stran auta, tak bych chápal jednosměrný provoz..
Jezdím denně od nádraží okolo kotelny na Švermovu ulici kolem školy, kvůli tomu musím objíždět kolem THT či kolem garáží na Betlémě.
Je to super z ničeho nic taková změna, hlavně pro lidi z bytových domů na Betlémě i pro nás ze Švermovky.
Předem Vám děkuji za odpověď.
S pozdravem Kučera Milan.
Otázka z 9/2/2019 12:10:04 PM - odpovězeno 9/3/2019 1:50:45 PM - detail
Vážený pane.
Nechápu, proč na sebe město bere odpovědnost za provoz vodovodů. Podle výpisu z obchodního rejstříku je VHOS, a. s. Moravská Třebová, vedená pod B 965 u Krajského soudu v Hradci Králové jediným kdo odpovědnost ze zákona má. Z předmětu činnosti, kterým je provozování vodovodů a kanalizací a úprava a rozvod vody to jasně vyplývá. To, že nevědí oni, co za vodu rozvádí a za co jim musí každý platit je věc pro policii.
S pozdravem Kučera.
Otázka z 8/29/2019 10:01:19 PM - odpovězeno 9/2/2019 8:54:49 AM - detail
Nastal ten slavný den ,kdy byl do Poličky zaveden elektrický proud.Střídavý střídavý silný elektrický proud 
Myslím si  že by bylo dobré pro veřejnost ukazat den otevřených dveří s tím pro lepší informovanost proč se zavedl a taky proč se starý musel zbourat a postavit jiný barák! Děkuji!
 
Otázka z 8/27/2019 7:02:19 AM - odpovězeno 8/28/2019 3:13:59 PM - detail
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kvalitu vody na ulici Hegerova a Družstevní, jelikož zde problémy s kvalitou vody pořád přetrvávají. Do nedávna jsme pili pořád balenou vodu, jelikož jsme už před tím byli několik dní nemocní a docela jsme si protpěli, kvůli nevčasnému oznámení o špatné kvalitě vody.  Teď jsme začali opět vodu z řádu pít a obtíže se vracejí. První soused se kterým jsem se dnes ráno bavil mi oznámil, že v něděli zvracel a trpěl průjmy. A mimo to, jsem se dozvěděl, že v Pomezí jsou občané daleko informovanější než občané v Poličce. Tam prý lidi opět varovali před špatnou kvalitou vody. Tak nevím, co si o tom všem mám myslet. Prosím o uvedení všeho na pravou míru a brzké vyřešení situace. Rozbory jsme četli, že jsou v pořádku, nemůže to být nějak špatně pročištěnými trubkami? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.