Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 4/18/2020 5:34:36 PM - odpovězeno 5/18/2020 3:28:55 PM - detail
Vážený pane starosto,

napsal jste:
"Na levém okénku sedí technik registru vozidel, který zpracovává dovozy a přestavby vozidel, což obnáší v porovnání s běžnými registračními úkony mnohem složitější administrativní a správně-právní činnost."
Vzhledem k tomu, že pracovník je v práci 5 dnů v týdnu, 8 hodin denně, tak by se mohl v už tak značně zkrácený úřadní den (3 hodiny) věnovat odbavení příchozích občanů a dovozy vozidel řešit ve zbytku pracovní doby. Pak by se totiž nehromadily osoby, o kterých vy tvrdíte, že tam byly zbytečně. 

Považuji zde za vhodné upozornit, že zákon mi udává povinnost zápisu změn do registru vozidel. Proto to považuji za nezbytnou záležitost, která nesnese odklad. Jinak porušuji zákon a bude následovat sankce.

Takže, i nadále trvám na tom, že:
- organizace práce na odboru dopravy nestojí za nic
- lidé tam nejsou zbytečně, jak tvrdíte, ale jsou tam proto, že musí
- moje minulá závěrečná poznámka je pravdivá a očividně trefila hřebíček na hlavičku
Aby nezapadla: na úřadě se vlevo vydávají přednostně již předem hotové tp kamarádům a známým

S pozdravem
Jaroslav Teplý
Otázka z 4/15/2020 4:41:52 PM - odpovězeno 4/17/2020 1:07:54 PM - detail
Dobrý den, 

odbor dopravy má v Poličce krátkou pracovní dobu i za běžné situace, např. v porovnání s Litomyšlí. 
Za současné koronavirové paniky je pracovní doba ještě zkrácena.
Bylo by fajn, kdyby alespoň fungovala obě okénka.
U levého okénka se asi nepracuje, pouze se vydávají hotové technické průkazy a značky svým kamarádům. Odvozuji to z toho, že se zdraví Ahoj případně Čau. 
​​​
Otázka z 4/15/2020 11:24:55 AM - odpovězeno 4/16/2020 1:55:43 PM - detail
Dobrý den,
tímto reaguji na dopis pana Štěpánka ze dne 28.3. Jsem majitelka jmenovaného „agresivního bojového plemena“, chtěla bych touto cestou popsat celý incident i z mé strany. Vím, každý bude mít svoji pravdu a svůj názor, ale nelíbí se mi, že pan Štěpánek neuvedl v dopise pár zásadních informací.
V bytovce – bývalé kasárny bydlím 5 let, celou dobu i se svým psem a nikdy se nestalo, že by můj pes šel okolo bytovky Polička 983 a 984 na volno, vždy je na vodítku. Denně se potkávám s dalšími zodpovědnými páníčky, kteří mají své psy na vodítku a jako i já, si po svých psech exkrementy uklidí.

Je možná zbytečné psát, že náš pes je milovníkem dětí a máme spoustu fotek s dětmi, co k nám chodí na návštěvy a vždy se těší na psa. Bohužel se stala 26.3. neodvratitelná situace, kdy pan Štěpánek jako vždy otevřel vstupní dveře a jeho pejsek vyběhl bez vodítka na trávník před jejich vchodem.         (I přes naše předchozí upozornění, tímto způsobem byl pes venčen bez výjimky) v tu chvíli jsme s manželem a naším psem procházeli kousek od keře, kde se pejsek chodil venčit. V nestřežený okamžik, kdy jsme ani pána ani pejska neviděli, náš pes zareagoval a z leknutí přiskočil a stiskl, jelikož je jorkšírský teriér malého vzrůstu, stalo se to nejhorší, co se stát mohlo. Vše se seběhlo během pár vteřin, než jsme stačili zareagovat. Tato skutečnost nejde vrátit a náš pes od té doby nesmí od nohy na jeden metr a pečlivě si ho hlídáme, ale jak jsem psala, denně se potkávám se psy na vodítku a vždy bez nějaké agresivity nebo povyku projdeme v klidu.

Druhý den po události přišla paní Sauerová, majitelka psa, která u incidentu ani nebyla, a chtěla 10.000 Kč, předložila mi fakturu na necelých 1.900 Kč od veterináře a odmítla vše řešit s policií s tím, ať jí dám na ruku 3.000 Kč a vše bude tímto uzavřeno, peníze jsem jí dala a paní odešla. Samozřejmě mám pojištění odpovědnosti a byla bych ochotná jít cestou projednání komisí, jak mi radil pan Zapletal městský policista a majitel odchytové služby, kterému jsem ihned po incidentu volala a vše s ním po celou dobu řešila. Jelikož se celá situace stala na pozemku města Poličky a náš pes byl na vodítku a jejich ne, byla by vina z naší strany nejspíše vyvrácena.

Nechápu, co bylo myšleno dopisem pana Štěpánka, nechci se nechávat urážet a pomlouvat, že mám agresivního psa na lidi a nedej bože na děti. Je mi jejich pejska velmi líto, miluji zvířata, touto skutečností jsme s manželem ponaučeni a doufám, že majitelé psů si uvědomí, že povinnost venčení na vodítku je pro všechny psy stejná, bez rozdílu velikosti.
Nakonec jsme to nebyli my, kteří jsme se dopustili přestupku dle Obecně závazné vyhlášky Města Poličky č. 1/2007.
 
Děkuji
Hnátová
Otázka z 4/8/2020 1:05:22 PM - odpovězeno 4/16/2020 8:55:32 AM - detail
Vážený pane starosto, bylo by možné umístit kontejnery na elektroodpad,na kovový odpad ,na oblečení a na použitý olej i na jiná místa na sídlišti než u tzv."šedesátky"?Např. na ulici 1.máje a dalších ulicích.Stávající kontejnery naprosto nestačí,jsou velmi často přeplněné.Pomohlo by to i v boji proti černým skládkám a vyhazování odpadu v přírodě.Nebo bych navrhovala, aby třeba na jaře a na podzim město dávalo k dispozici valníky na odvoz odpadu jako to dělají jiné obce v ČR.Děkuji za odpověď.
Otázka z 4/7/2020 10:06:50 PM - odpovězeno 4/8/2020 10:32:30 AM - detail
Dobrý den vážený pane starosto.
Obracím se na Vás s dotazem, zda byste mi mohl odpovědět zda-li město chystá nebo má k dispozici nějaké stavební pozemky. Popřípadě, zda byste mi řekl koho kontaktovat v této věci. Předem Vám velmi děkuji za ochotu a odpověď. S pozdravem Lapáček.
Otázka z 4/7/2020 4:05:51 PM - odpovězeno 4/8/2020 9:09:13 AM - detail
Dobrý den,
mám dotaz ohledně končící praktické lékařky paní doktorky Kadidlové , která k 30.4. 2020 končí svoji činnost. Vím, že k paní doktorce chodí hodně pacientů,  mezi které patří i moje tchyně , která je nyní velmi znejistělá, protože za paní doktorku údajně není náhrada . V současné době je to velmi stresují záležitost , zvláště pro starší občany, kteří neví co si počít a hlavně v této době (koronavirus)  shánět praktického lékaře je prakticky nemožné. Zajímalo by mne , jestli se do tohoto problému jako starosta nějak vložíte, případně jestli již není nablízku nějaké řešení.
Děkuji
Peterka
Otázka z 4/4/2020 5:21:51 PM - odpovězeno 4/7/2020 12:50:28 PM - detail
Dobrý den,přečetl jsem si otázku z 18.3. 2020 ohledně roušek,kde píšete,že věříte v zlepšení situace,co se roušek týká.A tak se ptám,zda už k ní došlo?Nyní nastala situace,že se vše soustředuje na domovy důchodců a co ostatní důchodci co nejsou v domovech?Jak jsem zjistil,mnoho měst a obcí dávají do schránek po několika rouškách buď všem,nebo jen důchodcům.A tak se ptám,jestli město v tomto směru malinko nezaspalo,protože jsme jako důchodci  v Poličce nic nedostali a šála myslím by mělo být až to poslední.A každý nemá tu možnost si jí ušít a když chtějí pokutovat,tak by především měl někdo toto zajistit! Díky.
Otázka z 3/28/2020 8:59:26 AM - odpovězeno 3/31/2020 10:25:33 AM - detail
Dobrý den, 
Nevím na koho se obrátit ohledně napadení mého psa jiným. Můj pes byl jorkširsky teriér a byl usmrcen agresivním bojovým plemenem z vedlejší bytové jednotky v katastru obce Pomezí(bývalé kasárny). Někteří z těchto majitelů chodí stále venčit psy okolo bytovek, zůstávají zde po nich exkrementy nejčastěji hned před hlavní vchody Hegerova 983,984.Po usmrcení našeho pejska se na vás obracím aby se toto už neopakovalo a nebo aby se nestalo něco horšího. Pohybuje se tady dost malých dětí a chci zamezit pohybu těchto bojových plemen a arogatních majitelů. Je možné třeba zpřístnit vyhlášku okolo bytovek 983 a 984?Jsem i předseda SVJ Hegerova 983.Jsem ochoten i nechat namontovat kamery, nebo mám nechat sepsat petici aby se tomu zamezilo. Chci jenom rady co jde udělat ze strany města Polička a předejít tak dalšímu neštěstí.Je možné zaslat i zprávu z veterinární kliniky z Chocně.Situace je tady horší a horší. Předem děkuji. 
Štěpánek
Předseda SVJ 983
Otázka z 3/18/2020 12:35:06 PM - odpovězeno 3/18/2020 12:55:06 PM - detail
Od půlnoci bude platit zákaz vycházení bez roušky. V celé Poličce ale roušky nejsou. Jak má tedy občan postupovat?
Otázka z 3/6/2020 2:44:56 PM - odpovězeno 3/13/2020 11:06:28 AM - detail
Dobrý den,

děkuji za odpověď na můj předešlý dotaz.

Pro bezpečný výjezd z parkoviště u budovy úřadu na Naádražní by jistě nemusel být zákaz 33 metrů od vjezd/výjezdu, měřeno podla mapy.cz, tolerujte prosím drobnou odchylku. Navíc konec zákazu je cca 6m za vjezdem/výjezdem ve směru do ulice Eimova. Na jedné straně je 33 metrů a na druhé 6 metrů? Rád bych věděl kdo rozhodl o umístění této značky a proč.

Ad tolerance. Zákon opravdu požaduje následující:"Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruhširoký nejméně 3 m pro oba směry jízdy".
Prostým selským rozumem je člověku jasné, že je nemožné tento paragraf dodržet nejen v Poličce, ale i v drtivé většině měst a to na většině území.
Proč jako poslanec nezkusíte navrhnout změnu tohoto zákona, konkrétně tohoto paragrafu? Existuje tu paragraf, jehož obsah je naprosto nesmyslný a nikdo ho nedodržuje, protože reálně ani dodržet nejde. Pokuby by začal být vymáhán, tak nebude téměř kde zaparkovat. Nejen v Nádražní, ale také v obousměrné části ulice Eimova ani v ulicích starší zástavby jako je lokalita "Zahrady", "Berlín", nebo užstevní atd. Poradil byste prosím obyvatelům těchto ulice kde legálně zaparkovat? V tuto chvíli stáním na ulici velice často porušují zákon a pokud by někdo takový přestupek ohlásil, tak by ho úřad musel začít řešit. Teď si představte, že takových oznámení by mohl úřad obdržet každý den desítky. Stačí aktivní občan. Tak kolosální nesmysl je tento paragraf.

Parkování na náměsti v centru je složité a přeji ať se povede nalézt řešení dobré pro všechny strany.

Báča
 

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.